insaat_grubu_3
mom-yapi-logo
Faaliyet Alanları

İnşaat ve Gayrimenkul Geliştirme

MOM YAPI SANAYİ ve TİCARET A.Ş.

Avrupa Holding, başlangıçta grup işlerinin gerektirdiği ofis bina inşaatları için tesis olunan Me-Kan İnşaat Şirketi ile İstanbul, Ankara başta olmak üzere bir çok şehirde büyük ölçekli ofis binaları inşa etmiştir. İnşaat ve gayrimenkul geliştirme alanındaki faaliyetlerinin daha rasyonel ve geniş çaplı yapılmasi için Mom Yapı Sanayi ve Ticaret A.Ş. kurulmuş ve bu çalışmalara 2008’den itibaren hız verilerek sektörlerdeki yatırım fırsatları takip edilmeye başlanmıstır.

Türkiye’nin üçüncü büyük sektörü konumunda bulunan inşaat sektöründeki mevcut yapıların büyük bir bölümünün yenilenme gerektirmesi, genç nüfus, yeni konut ve yeni işyeri gibi ihtiyaçlar nedeniyle Türkiye, pazarın henüz doymadığı bir ülke olarak kabul edilmektedir. Gayrimenkulün Türkiye’de birçok insan için oldukça cazip bir yatırım alanı olması, Türk müteahhitlerin yurt dışı açılımları ile yakın pazarlarda geliştirilen projeler, orta ve uzun vadede, inşaat sektöründeki canlanma ve büyümenin Türkiye için parlamaya devam edeceğinin garantisi olarak kabul görmektedir.

İnşaat sektöründe oldukça hızlı bir başlangıç gerçekleştiren Avrupa Holding, 2010 yılının ilk çeyreğini takiben, konut piyasasının son zamanlardaki gözde mekanlarından biri olan Ümraniye-Dudullu bölgesinde, “Glow3” adlı 239 konutluk bir projeyi hayata geçirerek sektördeki ilk projesine merhaba demiştir. Bu alanda gerek mevcut gayrimenkul portföyünü gerekse piyasadaki fırsatları değerlendirme arzusunda olan Holding, “Glow3” projesinin ardından İstanbul, Taşdelen mevkiinde yine arazisi kendine ait olan proje Haziran 2012 tarihinde tamamlanmış ve sahiplerine teslim edilerek yaşam başlamıştır.

İnşaat sektöründeki yerini sağlamlaştırmayı hedefleyen Avrupa Holding, gelişmekte olan bölgelerdeki araştırmalarına ve değerlendirmelerine de hız vermiş, İstanbul ’un gerek Anadolu gerekse Avrupa yakasında birçok gayrimenkul fırsatlarını değerlendirmek ve “kentsel dönüşüm” atılımları kapsamında “kat karşılığı“ projelerde de aktif olmak üzere harekete geçmiştir.

İnşaat ve gayrimenkul geliştirme alanındaki faaliyetlerinin daha rasyonel ve geniş çaplı yapılması için Mom Yapi Sanayi ve Ticaret A.Ş. kurulmuş ve bu çalışmalara 2008’den itibaren hız verilerek sektörlerdeki yatırım fırsatları takip edilmeye başlanmıstır.

Building Construction Industry
Construction heavy equipment
Real estate broker agent being analysis and making the decision a home estate loan to customer